Ushqimet që duhen shmangur nëse doni të eliminoni puçrrat

02/02/2018 20:59

Për të gjitha ato femra që kanë probleme me lëkurën, ka një zgjidhje dhe zgjidhja gjendet te ushqimi.

Nëse doni të shpëtoni nga puçrrat, duhet të dini se kush janë ushqimet që i shkaktojnë ato.

Më poshtë zbuloni se cilat ushqime duhet të eliminoni për një fytyrë të pastër.

FOTO GALERI
1/3
Ëmbëlsirat - Puçrrat krijohen kur poret prodhojnë më shumë yndyrë sesa duhet. Kjo ndodh për shkak se disa ushqime nxisin këtë tejprodhim yndyre. Ëmbëlsirat dhe gjithçka që kthehet në sheqer pasi konsumohet janë ushqime që nxisin prodhimin e tepërt të yndyrës

Top Channel