Dress List, fustanet e pranverës 2018

15/01/2018 10:48

Fustanet na kursejnë lodhjen e kombinimit poshte+lart, motivi që është gjithmonë mirë edhe e duhur të kesh fustane në dollap.

Por duhet të dimë se çfarë lloj fustanesh duhet të blejmë për 2018? Postin e nderit e mban sërish Little Black Dress, fustani i zi që është i rehatshëm për çfarëdo lloj rasati, që nga e përditshmja tek ato të mbrëmjeve festive.

Mes trendeve të fundit duhet të përmendim kimonon, frut i një orientalizmi më të spikatur në botën e modës dhe jo vetëm.

Fustanet me lule kanë dalë në pasarela dhe dyqane. Pastaj janë dhe fustanet color-block, ata të shkurtër dhe ata sportiv. Shihni galerinë e fotove.

FOTO GALERI
1/15
Stella McCartney

Top Channel