Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili shkruan në Facebook se kryeministri Edi Rama “do të bëhet edhe president i FSHF”.

Vasili shkruan se Edi Rama “do të izolojë dhe të mbysë futbollin shqiptar, vetëm se nuk është në duart e tij”. Vasili citon një nen të FIFA-s, ku flitet për neutralitet politik në futboll.

Statusi i plotë i Vasilit:

Top Channel