Sytë nga Interi, Mou kërkon Joao Marion

06/12/2017 11:43

Ishte protagonisti absolut në tripletën e famshme të 2010, e para në historinë e futbollit italian dhe edhe pse fizikisht është larguar nga Milano, hedh shpesh sytë nga Interi…edhe për ndonjë “pazar” të vogël.

Sipas Corriere Dello Sport, Jose Mourinho është shumë i interesuar për Joao Marion dhe kërkon me ngulm që ta marrë atë tek Manchester United.

“Djajtë” preferojnë një shkëmbim kokë më kokë me Juan Matan, por ky i fundit nuk “ngroh” më zikaltërit, që sipas Corriere Dello Sport janë të gatshëm që të ulen në tavolinën e bisedimeve vetëm nëse në tratativa përfshihet emri i Henrik Mkhitaryan.

Në fakt, Joao Mario, përveç një nisjeje të mirë të aventurës së tij me Interin, nuk ka bindur asnjëherë, as drejtuesit dhe as tifozët, duke mos justifikuar 45 milionë e transferimit në Itali.

Një tjetër adresë e tij mund të jetë edhe PSG dhe javët e fundit është përfolur për një shkëmbim kokë më kokë me Pastoren.

Top Channel