Liverpool arriti t’i shënojë 7 gola rusëve të Spatakut të Moskës në ndeshjen e fundit në grupet e Champions League duke u kualifikuar si skuadra e parë në grup.

Tre gola në 45 minutat e para dhe 4 në të dytën vulosën rezultatin e thellë 7-0 të anglezëve.

Ndërkohë skuadra tjetër e kualifikuar nga ky grup është Sevilla, e cila edhe pse nuk mundi të fitojë ndaj Mariborit, u rendit në vendin e dytë duke siguruar një biletë për më tej.

Top Channel