Perfeksioni nuk ekziston, por ka edhe ndeshje të tilla kur Kombëtarja duket plotësisht perfekte. Nuk flitet për rezultatin, por për lojën dhe dëshirën që skuadra pati në një takim të kushtëzuar edhe nga vendimet e arbitrit.

Arbitri prishi ekuilibrat me largimin e parakohshëm nga loja të Memushajt, Panucci ka vënë nën kontroll skuadrën, ndërkohë që Sadiku po kërkon të prekë rekordet e golave. Një nisje e mirë për një edicion të ri, me një skuadër që nuk ka frikë nga asnjë kundërshtar, qoftë edhe në një ndeshje në transfertë.

FOTO GALERI
1/15
Berisha 7 - Vendimtar në pjesën e parë me të paktën dy raste një kundër një, të cilat i ka zgjidhur mrekullisht. Pothuajse pa faj në golat e pësuar.

Top Channel