Në kulmin e zhvillimeve për kërkesën e prokurorisë mbi arrestimin e ish-ministrit Sajmir Tahiri dhe pas deklaratave të sotme të Fatmir Xhafajt dhe kryeprokurorit Adriatik Llalla, dy ambasadorët që ndjekin zhvillimet në vend kanë mbërritur në zyrën e ministrit të Brendshëm.

Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ajo e BE-së, Romana Vllahutin u takuan me ministrin Xhafaj, ndërsa nuk ka ende detaje për çështjet që kanë diskutuar.

Top Channel