Rikthimi në shtëpi, Angjelin Preljocaj rrëfehet në “Exclusive”

08/10/2017 00:00

Për Angjelin Preljoçajn, koreografin francez me origjinë shqiptare, një nga më të mirët në botë, vizita në Shqipëri është rikthim në shtëpi.

I ndodhur për premierën botërore “Still Life, ai rrëfen sonte në “Exclusive” jetën e tij, familjen, lidhjen me Shqipërinë dhe karrierën artistike, ndërsa premton se do të rikthehet sërish.

Top Channel