PDIU: PD në mjerim, kërkon të bëj politik me aksidente

12/08/2017 00:00

PDIU ka reaguar ndaj deklaratave të PD-së lidhur me aksidentin e deputetit Aqif Rakipi.

“PD, në mjerim, kërkon të bëjë politikë e opozitë me një aksident tragjik e nuk sheh që është ende në qeveri; është për të ardhur keq që përpiqet mjerisht të abuzojë me raste aksidentesh e fatkeqësish. PDIU i kërkon Prokurorisë dhe Policisë të mos ndikohet politikisht në zbardhjen e kësaj ngjarjeje tragjike. I shprehim ngushëllime familjes së të ndjerit për këtë fatkeqësi tragjike”, thuhet në deklaratën e PDIU.

Top Channel