Lezhë, kontroll blic i policisë, sekuestrohen armë; 2 në pranga

12/08/2017 00:00

Policia e Lezhës ka vijuar kontrollet blic, me qëllim garantimin e parmetrave të sigurisë publike.

Kështu, në kuadër të aksioneve të orëve të fundit është sekuestruar një armë zjarri dhe janë arrestuar dy persona, të cilët kanë bërë rezistencë ndaj uniformave blu.

Burime policore lokale bëjnë me dije se arma është një pistoletë e tipit “TT”, ndërkohë që dy të arrestuarit akuzohen për “armëmbajtje pa leje” dhe “kundërshtim të forcave të policisë”.

Top Channel