Politika…në teknologji. Edhe Clinton regjistrohet në Instagram

11/06/2015 00:00

Pas Angela Merkel, një tjetër grua e fuqishme në botë zbarkon në Instagram. Është Hillary Clinton, kandidatja për presidencialet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Të mërkurën, ajo është regjistruar në një prej aplikacioneve më popullorënë botë, thjesht me emrin @hillaryclinton, dhe ka mbledhur deri tani 13 mijë ndjekës.

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, si foto të parë të sajën në rrjetin social ka publikuar një koleksion veshjesh, duke komentuar “Hard Choices”, (zgjedhje të vështira).

Top Channel