Arrestohet drejtori i një banke

03/09/2013 22:50

Është arrestuar mbrëmjen e së martës, me kërkesë të Prokurorisë së Korçës dhe me vendim gjykate, drejtori i filialit të një banke të rëndësishme të nivelit të dytë në qytetin e Bilishtit.

Ai është shtetasi Blendi Topalli dhe, sipas policisë, akuzohet për vjedhjen e 13 milionë lekëve të reja nga llogaria e një klienti të bankës.

Policia thotë se arrestimi u bë pas disa muajsh hetime dhe se Topalli e ka përdorur këtë shumë të grabitur për blerjen e pasurive të ndryshme.

Top Channel