Skuadra anti-Islandë

12/10/2012 01:00

Trajneri i kombëtares shqiptare Gianni de Biassi nuk ka dhënë asnjë detaj lidhje me formacionin që do të luajë të premten ndaj Islandës, por ka kërkuar durim dhe mbështetjen e tifozëve shqiptarë për të mposhtur këtë kundërshtar që nuk është dhe aq i lehtë.

“Islanda ka lojtarë që luajnë prej kohësh bashkë, ndërsa ne kemi bërë disa ndryshime. Ata janë një skuadër shumë e ngjeshur dhe nuk lënë shumë hapësira boshe, kështu që ne duhet të shfrytëzojmë cdo mundësi që na krijohet, sado e vogël që të jetë. Në këtë sfidë duhet të kemi durim dhe të mundohemi të gjithë bashkë që ta fitojmë këtë ndeshje në 90 minuta”, tha De Biassi.

Kapiteni Lorik Cana ka theksuar se qëllimi i skuadrës është marrja e 6 pikëve në këtë dy sfida, por sipas tij nuk është suprizë edhe nëse nuk arrihet ky objektiv.

Top Channel