Korçë, vrasje me thikë, arrestohen babë e bir

20/06/2012 08:50

Një 44-vjeçar nga Korça është ekstraduar me armë të ftohta në mesnatë nga dy persona atë e bir.

Policia arrestoi autoret e ngjarjes, Nektario Çuka 27 vjec, i denuar me pare per droge, dhe babane e tij Françesko Çuka 50 vjec, i denuar me pare per armembajtje.

Ne gjendje e dehur rreth ores 00.20 jane shkuar ne shtepine e shtetasit Mondi Telha, 44 vjec dhe e kane qelluar me thika duke e vrare. Shkak ishte bere nje konflikt per motive te dobta ndodhur disa ore me pare, kur viktima ne gjendje te dehur ne lokalin e dy autoreve ishte konfliktuar me ta per bastet e ndeshjeve te europianit.

Policia arrestoi dy autoret e kesaj ngjarje qe kane lidhje familjare me viktimen, i cili ishte burri i mbeses se 50-vjeçarit Francesko Çuka.

Top Channel