Aksidenti i Qafë-Krrabës, burg pa afat shoferit

19/06/2012 18:00

Gjykata e Elbasanit shpalli masën e “burgut pa afat” për shtetasin Mithat Biçaku, drejtuesi i autobusit që mbarte delegatët e Aleancës Kuq e Zi, të rrëzuar ditën e shtunë në Qafë-Krrabë.

Në aksidentin në fjalë mbetën të plagosur disa delegatë dhe shoferi dyshohet se është përgjegjës për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Burime policore bënë me dije për “Top-Channel” ditën e martë se Biçaku është dërguar në burgin e Peqinit, ku do të presë fillimin e procesit ndaj tij.

Më parë, drejtuesi i autobusit fajësoi një “Land Rover” të ri, që e goditi, duke e nxjerrë nga rruga e duke e hedhur në humnerë.

I njëjti version është mbështetur edhe nga të gjithë udhëtarët e tjerë, por policia nuk ka arritur të identifikojë ende asnjë mjet që i përgjigjet përshkrimit të të përfshirëve në këtë incident.

Në paraqitjen e fundit publike, në emisionin “Shqip” të Rudina Xhungës, lideri i “AK”-së, Kreshnik Spahiu, bëri edhe një herë më shumë thirrje që strukturat shtetërore të vihen në lëvizje dhe të bëjnë zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Top Channel