Elbasan, kapet drogë, pranga 4 personave

08/05/2012 00:00

Katër persona kane rene ne prangat e bluve të Elbasanit pasi jane kapur me 6 kilogramë lëndë narkotike kanabis sativa.

Këta shtetas u arrestuan nga Policia e Elbasanit pas operacionit të koduar “Kalimtari”, ku u bë e mundur kapja dhe sekuestrimi i 6 kilogramë kanabis dhe arrestim i Ervis Nastimit, Avni Gurrës, Florian Sulollarit dhe Florian Turkas.

Të kater leta persona ishin duke udhetuar me ne automjet me targa te Korçës dhe policia i ndaloi ata ne fshatin Urake, dhe pasi ka bere kontroll te imtesishem te autmjetit ka zbuluar lende narkotike.Sipas policise lenda narkotike kishte si destinacion shitjen ne qytetin e Prrenjasit.

Top Channel