Klinton tërhiqet nga politika

15/07/2011 02:15

Sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton paralajmëroi largimin nga skena politike amerikane në fund të mandatit të saj si kryediplomatja e SHBA-së.

Lajmi u njoftua nga vetë Klinton gjatë një interviste për BBC-në.

“Jam e lodhur duke i rënë botës rreth e përqark. Dua të kaloj më shumë kohë me miqtë e mi, familjen time dhe miqtë e mi. Boll më me udhëtimet”, është shprehur Klinton.

Top Channel