Pakistan, evakuohen qindra mijë persona

14/08/2010 08:45

Përmbytjet që kanë goditur Pakistanin po detyrojnë evakuimin e qyteteteve në Sindh.

“Geo Tv” bën të ditur se janë evakuuar plotësisht popullsia e Jacobabad dhe zonës përreth (rreth 500 mijë banorë) dhe të Tuhl (400 mijë banorë), ndërkohë që ujërat kërcënojnë bazën ushtarake të Shahbaz.

Në zonën e Kutcha uji ka përmbytur 25 mijë fshatra.

Top Channel