Pakistan, përmbyset barka, 30 të vdekur

13/08/2010 11:20

Të paktën 30 persona janë mbytur në Pakistan kur një barkë në të cilën ishin ngjitur për të shpëtuar nga përmbytja.

Incidenti la ndodhur pranë Nusrat Loop Bund, në provincën jugore të Sindh.

Mes viktimave ishin dhjetra gra.Sipas informacioneve të para, anija është përmbysur nga një valë e papritur dhe është përmbysur.

Sipas dëshmitarëve okularë, 30 personat që ishin në bord janë tërhequr nga forca e ujit.

Top Channel