Operacion kërkimi për Albin Kurtin

15/04/2010 11:30

Polica e Kosovës ka kryer sot një operacion kërkimi për liderin e ‘Vetëvendosjes’, Albin Kurti dhe ka kryer kontrolle në selinë e lëvizjes.

Aktivisti i “Vetëvendosjes”, Glauk Konjufca, tha për Radio Kosovën se fillimisht, policia dhe më pas edhe trupat speciale të policisë, pa ndonjë urdhër bastisje, kanë kontrolluar ambientet ku është e vendosur lëvizja.

Konjufca tha se Albin Kurti nuk e ka ndërmend të paraqitet në seancën gjyqësore, pasi ai nuk e njeh trupin gjykues të EULEX-it.

Top Channel