75 vjecarja nxjerr ne shitje fotot nudo

21/10/2009 10:15

Nje e moshuar gjermane ka ngelur troke pasi eshte vjedhur nga disa hajdute dhe per kete arsye ajo vendosi te nxjerre ne shitje fotot nudo te rinise.

75 vjecarja Marianne L shprehet se pensioni nuk i del prandaj ka nxjerre ne shitje fotot kur ishte 20 vjec, ne te cilat shfaqet pothuajse sic e ka krijuar natyra. Ajo jeton e vetme ne nje apartament ne Berlin dhe ne shtepi nuk ka asnje divan apo karrige.

“Hajdutet hyne ne shtepine time. Parfume marke, varese te rralla, madje edhe nje foto te mamase time ma kane vjedhur. Nuk di as ku te ulem sepse kane marre gjithcka”, shprehet e moshuara ne nje interviste per gazeten “Bild”.

Ne total asaj i ngelen ne xhep vetem 146 euro, cka do te thote se tre vakte ne dite nga 4.90 euro ne dite eshte menyja e detyruar e saj. Por ajo nuk eshte dorezuar sepse ka nxjerre ne shitje fotot qe i realizoi bashkeshorti i saj shume vjet me pare. Ne keto foto Marianne eshte prane nje peme.

“Imazhet jane te vitit 1954. Kam degjuar per faqe web ku shiten objekte dhe me erdhi ideja se per keto foto ka meshkuj qe paguajne mire. Kam nje deshire te deshperuar per para, te pakten sa te blej nje karrige”, shprehet 75 vjecarja.

Top Channel