OBSH: 1244 raste infektimi me gripin e derrave

05/05/2009 11:55

Vazhdon te rritet numri i pacienteve te prekur nga virusi H1N1 ne bote. OBSH njoftoi se behet fjale per 1124 raste infektimi ne 21 vende.

Edhe ne Itali eshte konfirmuar rasti i peste, ku nje person ka rezultuar pozitiv. Behet fjale per nje 32-vjecar te kthyer nga Meksika, qe kishte shfaqur simptoma te gripit te derrave.

Ai po permiresohet dhe autoritetet shendetesore njoftuan se se shpejti do te lere spitalin.

Top Channel