Tajlande, terheqje per te evituar masakren

14/04/2009 11:50

Lideret e protestes antiqeveritare ne Tajlande urdheruan manifestuesit qe kishin rrethuar ndertesen e qeverise te shperndaheshin, per te evituar nje masaker.

Pas ketij njoftimi manifestuesit nisen te largoheshin nga zonat e pushtuara. Nje nga kreret e protestes tha se konfrontime ka pasur gjate gjithe nates dhe tensioni edhe sot eshte ende i larte.

“Per momentin vendosem te shperndajme manifestimin. Kete e bejme per te evituar humbjen e jeteve te njerezve. Jemi gati per lufte dhe sakrifica dhe per kete duam te evitojme katastrofat”. Megjithate, organizatoret e protestes do te gjykohen, pasi kane shkelur gjendjen e jashtezakonshme te vendosur ne Bangkok.

Top Channel