Nje gazetare, ne gjyq per spiunazh ne Iran

14/04/2009 10:00

Nje gazetare iraniano-amerikane e akuzuar per spiunazh nga Irani, doli perpara gjyqit dhe nje vendim pritet te merret se shpejti.

“Seanca gjyqesore u zhvillua nje dite me pare, ndersa verdikti do te jepet brenda dy ose tri javesh”, tha nje zedhenes ne Teheran. Reporterja 31-vjecare po mbahet ne burgun Evin, prane Teheranit.

Ajo ka punuar pak kohe per BBC-ne, si dhe per radion amerikane NPR dhe televizionin Fox News.

Top Channel