Izrael, gjendje alarmi ne kufirin me Sinain

14/04/2009 12:20

Autoritetet izraelite kane vendosur gjendjen e alarmit pergjate kufirit te brendshem me Sinain, 240 km te gjate. Lajmin e beri te ditur radioja ushtarake.

Kjo mase ne kete zone prane Rripit te Gazes ne veri dhe deri ne Eilat ne jug, eshte shpallur per shkak te frikes se infiltrimit te celulave terroriste, qe mund te kryejne atentate ne Izrael.

Ditet e kaluara Enti izraelit per monitorimin e terrorizmit leshoi nje apel, qe ekskursionistet izraelite te mos vizitojne Sinain.

Top Channel