Ndahet nga jeta Ali Muharrem Progri

24/03/2009 04:55

Eshte ndare nga jeta ne moshen 80-vjecare Dr. Ali Muharrem Progri. I lindur ne Proger, ne Devoll, ai ka qene pjesemarres aktiv ne Luften Antifashiste Nacional-Clirimtare dhe eshte dekoruar nga presidiumi i Kuvendit me “Medaljen e clirimit”.

Pasi kreu studimet ne institutin e larte politeknik ne Kiev, Ali Progri ishte nje nder themeluesit e universitetit te Tiranes.

Ka sherbyer ne detyra te larta ne fushen e arsimit, por do te mbahet mend gjate nga nxenesit si drejtori historik i Politeknikumit, sot shkolla “Harri Fullz”.

Homazhet per nder te tij do te mbahen diten e sotme.

Top Channel