Kosove, regjistrohen mallrat ne dy pika doganore

01/02/2009 14:55

Duke filluar qe nga mesnata e dites se sotme, gjithe mallrat komerciale qe hyjne nga pikat kufitare te Jarinjes dhe Barnjakut qe lidhin Kosoven me Serbine, EULEX ka regjistruar gjithcka.

Lajmin e bejne te ditur disa media te Beogradit. Nderkohe, mbikqyresi i vijes administrative ne veri te Kosoves prane Policise se Kosoves, Ergin Medic, ka deklaruar se procesi i regjistrimit te mallrave po zgjat por nuk jane vene re radhe.

Gjithesesi, nuk dihet ende nese kjo levizje eshte nje hap per fuunksionimin e plote te ketyre dy pikave doganore.

Top Channel