Kosove, SHPK arreston 6 punonjes te KEK

29/01/2009 15:15

Agjentet e Sherbimit Policor te Kosoves kane arrestuar sot ne Prizren 6 zyrtare te KEK, te dyshuar per abuzim me ane te detyres dhe marrje ryshfeti.

Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, sipas te cilave 6 punonjesit i kishin kerkuar nje qytetari para ne dore per riparimin e nje defekti.

Burimet shtojne me tej se me urdher te prokurorit te arrestuarit jane ndaluar per 48 ore, nderkohe qe policia po vazhdon hetimet.

Top Channel