SHBA, qellon mbi studentet, dy te vdekur

27/01/2009 04:20

Nje person ka hapur zjarr mbi nje grup studentesh ne dalje te nje lokali nate ne Portland, Ne Oregon te SHBA-ve, duke vrare nje 16 vjecare amerikane dhe nje peruane.

Sipas policise, shtate te rinj te tjere te gjithe te perfshire ne nje program per shkembimet kulturore ne Rotary Club, kane mbetur te plagosur, por jane jashte rrezikut per jeten.

Pas masakres ndaj adoleshenteve, vrasesi ka qelluar veten ne koke dhe aktualisht gjendet ne spital ne gjendje kritike per jeten.

Top Channel