Koreja e Veriut, Kim Jong shfaqet ne publik

27/01/2009 14:35

Lideri koreano-verior, Kim Jong-il eshte shfaqur ne publik pas spekulimeve te fundit rreth gjendjes se tij shendetesore.

Ai ka marre pjese ne nje koncert me rastin e Vitit te Ri Henor. Sipas agjencise Kcna, presidenti eshte shfaqur ne shoqerine e funksionareve te larte te partise se tij.

Nuk jepen detaje te tjera dhe as jane publikuar foto te Kim Jong-il, ndersa jane shtuar zerat se ai mund te jete prekur nga nje iktus ne muajin gusht.

Top Channel