Iran, vriten ne prite 12 police

27/01/2009 11:20

12 police pakistaneze mbeten te vrare ne nje prite te ngritur nga nje grup rebelesh ne nje province ne juglindje te vendit.

Lajmin e ben te ditur televizioni satelitor arab Al Xhazira. Personat pergjegjes per sulmin kane arritur te largohen permes kufirit.

Sipas informacioneve, ne perleshje humben jeten edhe 17 rebele. Ngjarja ndodhi ne nje zone te njohur si rruge per trafikantet dhe veprimtarine e rebeleve.

Top Channel