3 ne pranga per sulmin prane ambasades SHBA ne Jemen

27/01/2009 09:25

Tre persona jane arrestuar si pergjegjes per sulmin me arme ne afersi te ambasades amerikane ne Jemen.

Disa burime lokale thane se forcat e sigurise hapen zjarr ne ajer per te bllokuar nje makine me persona te dyshuar ne nje postbllok.

Tre personat qe udhetonin ne te jane ndaluar sit e dyshuar dhe do te merren ne pyetje. Burime te tjera thone se agjentet e policise hapen zjarr pas sulmit te tre te arrestuarve.

Ambasada amerikane ne Jemen eshte e hapur, por ne rruget prane saj jane vendosur postblloqe dhe jane shtuar masat e sigurise.

Top Channel