Sulmohet cerdha ne Belgjike, vdes nje femije 

23/01/2009 11:30

Sulmohet nje cerdhe ne nje qytet te Belgjikes. Nje femije dhe nje i rritur qe kujdesej per te vegjelit jane goditur me thike e kane gjetur vdekjen e menjehershme.

Nje person i seksit mashkull ka hyre ne cerdhe dhe ka qelluar mbi viktimat.

Ngjarja e rende ndodhi ne Dedermonde, nje qytet ne lindje te Brukselit. Ende nuk jepen detaje per sulmin, ndersa policia ka nisur hetimet per te zbuluar motivet e kesaj masakre.

Nderkohe mediat belge njoftojne se 11 persona jane plagosur.

Top Channel