Serbi, bie numri i mbeshtetesve te Mlladic

21/01/2009 17:05

Numri i personave qe po ndihmojne te shumekerkuarin nga gjykata e Hages, Ratko Mlladic sa vjen e po behet me i vogel.

Keshtu thote kryetari i Keshillit Nacional Serb per bashkepunimin me Hagen, Rasim Lajic, sipas te cilit kjo situate ka ardhur pasi Mlladic ka kercenuar mbeshtetesit dhe familjet e tyre qe te sigurohet se nuk do ta dorezojne.

Zyrtari serb shton me tej se autoritetet e Beogradit aktualisht kane me shume informacione mbi vendndodhjet e gjeneralit famekeq.

Top Channel