Maqedonia, ne pritje te gazit rus

21/01/2009 17:25

Fluksi i gazit rus permes Ukraines pritet te mberrije se shpejti edhe ne Maqedoni, vend qe u perk nga lufta e gazit mes Moskes dhe Kievit.

Lajmin e bejne te ditur mediat lokale, sipas te cilave pritet qe autoritetet maqedonase te njoftojne se shpejti rifillimin e furnizimit.

Ne te njejten situate me Maqedonine ndodhet edhe Greqia, nderkohe qe Austria, Cekia, Sllovenia, Kroacia, Serbia, Bosnja, Turqia dhe Hungaria tani furnizohen rregullisht me gaz.

Top Channel