Kosove, perkujtohet trevjetori i vdekjes se Rugoves

21/01/2009 10:10

Disa ceremoni perkujtimore do te zhvillohen sot ne Kosove, ne trevjetorin e vdekjes se ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Nen kujdesin e kreut te shtetit, Fatmir Sejdiu, ne Teatrin Kombetar ne oren 12.00, do te mbahet nje ceremoni perkujtimore dhe me pas do te behen homazhe para varrit te presidentit te ndjere.

Ne Biblioteken Kombetare ne oren 14.00 do te perurohen lilbrat e tre studiuesve te vepres se Ibrahim Rugoves.

Top Channel