Cervenkovski, takim me Papen e Napolitanon

20/01/2009 15:50

Presidenti i Maqedonise, Branko Cervenkovski do te zhvilloje neser nje vizite dyditore ne Itali, me ftese te homologut italian Giorgio Napolitano.

Lajmin e bejne te ditur mediat maqedonase, te cilat i referohen burimeve prane Presidences se Shkupit.

Sipas ketyre te fundit, pervec takimit me homologun Napolitano, Cervenkovski do te pritet ne nje takim ne Vatikan nga Papa Benedikti XVI.

Burimet nuk bejne te ditur detajet dhe temat mbi te cilat do te diskutohet ne dy takimet qe do te zhvilloje presidenti maqedonas.

Top Channel